אלי שריג 

  טכנולוגיות ותהליכים

ES-technology

 
עברית  |  English  |  

הרכבות של מעגלים ומכלולים אלקטרוניים.

תהליכי ההרכבה של מעגלים אלקטרוניים מהווים שלב חשוב ולעיתים אף קריטי לאיכותו של המוצר המוגמר. עם התפתחות עולם האלקטרוניקה, אנו עדים לשינויים בטכנולוגיות ההרכבה והמושג המוכר כהלחמת רכיבים כבר אינו מובן מאליו כפי שהיה לפני שנים. הצורך ל"דחוס" יותר פונקציות בפחות מקום גורם בהכרח להקטנת מימדיהם של הרכיבים האלקטרוניים. רכיבים זעירים אלה, מחייבים אותנו לכוונן את פרמטרי התהליך לנקודת עבודה אופטימלית שתגרום לקבלת תוצאות הרכבה תקינות.

 

השפעת הסביבה.

הדרישה להוצאת העופרת מהתהליך והעמידה בתקני RoHS מהווה שינוי דרסטי בכל ספקטרום הפרמטרים של תהליך ההרכבה. הנתך החדש מחייב היערכות מתאימה שמשליכה על כל השלבים הרלוונטיים בתהליך. לעיתים, הסביבה כופה תהליכים נוספים כגון: ניקוי, ציפוי וכו'. המשמעות היא שיש להתחשב בכל הגורמים בזמן התכנון הראשוני בכלל, ובעת  ביצוע תהליך העברת המוצר משלב הפיתוח לייצור בפרט.

 

 

הנדסת תהליכים וטכנולוגיות ייצור.

המושגים השייכים לעולם התהליכים מגיעים בד"כ מהפן האנלוגי (ולא הדיגיטלי). כלומר, הגדלים הפיסיקאליים המעורבים בכל שלבי התהליך, לא תמיד מתנהגים בצורה קוונטית בדידה אלא תלויים בכמה גורמים. עובדה זו יכולה להקשות על ההבנה של כשלים בתהליך. אפשר לפתור בעיות בדרכים שונות כגון: ניסוי וטעיה, החלפת חומרים, שינוי פרמרטי תהליך וכו'. בכל מקרה, המפתח להצלחה טמון בוודאי בידע ובניסיון הרלוונטי שנצבר, אבל גם ביכולת שלנו לחקור נכון את התופעות הנצפות. הנדסת תהליך יעילה מחייבת שילוב של ידע בסיסי, ניסיון מעשי רב  וסקרנות טכנולוגית. אבני דרך אלו מאפשרות קודם כל לשאול את השאלות הנכונות, אבל לא פחות חשוב מכך, לדעת גם לענות את התשובות הנכונות !

 

אלי שריג - טכנולוגיות ותהליכים
ת.ד 5042 כפר יונה 40300
טלפון: 054-4655574
טל\פקס: 09-8943627

eli-sarig@013.net
www.es-technology.co.il

 

 

 


  

 

אלי שריג  -  טכנולוגיות ותהליכים. ת.ד 5042 כפר יונה 40300. טל: 054-4655574  טל\פקס: 09-8943627
eli-sarig@013.net   www.es-technology.co.il

לייבסיטי - בניית אתרים